O nas - About Us (Polish)

Witamy w Pepco Group – szybko rosnącej, wieloformatowej, paneuropejskiej sieci sprzedaży detalicznej.

Kim jesteśmy

Naszym celem jest oferowanie klientom – zwłaszcza rodzinom dbającym o swój portfel – wszystkiego, czego potrzebują do wyposażenia domu, a także ubrań i produktów pierwszej potrzeby w tym spożywczych oraz drogeryjnych.

Skąd jesteśmy

Firma powstała w lipcu 2014 roku jako spółka zależna Pepkor SA, południowoafrykańskiego holdingu działającego w sektorze sprzedaży detalicznej. Grupa działa obecnie w dwóch segmentach: pod szyldem sieci PEPCO, stworzonej w Polsce w 1999 r., gdzie produkty oferowane są w różnorodnych cenach oraz w segmencie cen jednorodnych (zbliżonym do amerykańskiego formatu “wszystko za jednego dolara”) w ramach sieci sklepów Poundland, założonej w Wielkiej Brytanii w 1990 r. oraz sieci Dealz, która została uruchomiona w 2011 r., jako element międzynarodowej ekspansji sieci Poundland.

Gdzie działamy

Grupa Pepco jest dumna z sieci swych ponad 3200 sklepów w 15 krajach w całej Europie, obsługujących co miesiąc łącznie 50 milionów klientów na atrakcyjnych rynkach dyskontowych, w tym w Europie Środkowo-Wschodniej, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hiszpanii. Sięgamy poza Europę. Nasz efektywnie zorganizowany dział zakupowy, PGS, ma biura strategicznie w Azji Południowej i Wschodniej.

Nasze marki

Nasze trzy marki detaliczne, PEPCO, Poundland i Dealz, wraz z PGS, odpowiadającym za zaopatrzenie, tworzą platformę przygotowaną do dalszego ambitnego rozwoju w Europie.

PEPCO

Po ponad 14 latach ciągłego rozwoju sieć sklepów PEPCO obsługuje obecnie ponad 20 milionów klientów miesięcznie. Firma, której siedziba mieści się w Poznaniu, zatrudnia ponad 18 000 pracowników w 11 regionach Europy Środkowej i Wschodniej, z największymi oddziałami w Polsce, Rumunii, na Węgrzech i w Czechach.

Po uruchomieniu w 2004 r. pierwszych sklepów PEPCO w Polsce, w roku 2013 PEPCO rozszerzyło działalność na Czechy i Słowację, a w latach 2015–2017 weszło do Chorwacji, na Litwę, Węgry, do Rumunii i Słowenii. W ostatnich latach sklepy PEPCO uruchomiono jeszcze na Łotwie, w Estonii i Bułgarii, we Włoszech oraz w Serbii.

Sklepy PEPCO są dogodnie zlokalizowane w małych i średnich miastach. Mają zrozumiałą, a jednocześnie inspirującą ofertę handlową. Wielkość sklepów waha się od 350 do 550 metrów kwadratowych.

PEPCO jest uznawana za jedną z najsilniejszych polskich marek i najbardziej dynamicznych firm. Regularnie zdobywa Diamenty Forbesa jako jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w kraju oraz Superbrand Award za jakość i zaufanie polskich konsumentów.

Poundland

Od 1990 roku, czyli momentu otwarcia pierwszego sklepu w Burton-on-Trent, w Wielkiej Brytanii, Poundland zbudował sieć niemal 920 sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, oferujących najlepsze marki oraz doskonałej jakości produkty marki własnej.
Obecnie Poundland zatrudnia ponad 18 000 pracowników, którzy każdego tygodnia obsługują ponad siedem milionów klientów w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Poundland oferuje wysokiej jakości produkty i ponad 1000 znanych marek w 17 kategoriach handlowych, takich jak żywność i napoje, zdrowie i uroda, gospodarstwo domowe, ogrodnictwo, majsterkowanie, artykuły dla zwierząt domowych, artykuły papiernicze, książki, DVD i zabawki.

Poundland przekształca się z sieci oferującej „wszystko za jednego funta” w sklepy z produktami w różnych cenach – wciąż jednak atrakcyjnych i zrozumiałych dla klientów. Sieć rozszerza swą ofertę w prostych przedziałach cenowych powyżej i poniżej jednego funta.

Na rynkach zagranicznych Poundland obecny jest poprzez markę Dealz – ze sklepami w Irlandii, Polsce i Hiszpanii.

W Wielkiej Brytanii i Irlandii w około 350 większych sklepach Poundland wprowadzono również własną markę modową PEP & CO.

W 2015 roku firma PEP & CO rozpoczęła działalność jako samodzielna marka oferująca klientom pełną gamę odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej. W 2017 roku w Poundland pojawił się nowy format: sklep w sklepie – marka PEP & CO wprowadziła odzież dla rodziny w prostych, niskich cenach, które niełatwo znaleźć w innych sklepach.

Dealz

Dealz działa obecnie w ponad 150 sklepach w Irlandii, Hiszpanii i Polsce.

Marka Dealz czerpie inspirację z Poundland, ale dostosowuje swój koncept do miejscowych rynków oferując mieszankę produktów pochodzących ze źródeł lokalnych i międzynarodowych. Są to głównie produkty pierwszej potrzeby, jak żywność czy produkty drogeryjne, takich marek, które klienci już znają i którym ufają.

Nasze małe i średnie sklepy są wygodnie zlokalizowane w centrach i parkach handlowych, oferując odzież, produkty szybkozbywalne oraz inne towary.

Sklepy Dealz mają już ugruntowaną pozycję w Irlandii, a dzięki sprawdzonemu formatowi sieć ma plany dalszej ekspansji w Hiszpanii i Polsce. To dwa duże i rosnące rynki, na których oferta dla klientów dbających o swój portfel jest wciąż niedostatecznie rozwinięta.

PGS

PGS zapewnia zaopatrzenie, rozwój produktów i usługi techniczne dla naszych marek PEPCO, Poundland i Dealz.

PGS nie jest marką detaliczną, ale ma kluczowe znaczenie dla naszej działalności. Dostarcza bowiem naszym klientom towarów z Azji Południowej i Wschodniej.

PGS, który jest obecny w Chinach kontynentalnych, Hongkongu, Bangladeszu, Pakistanie i Indiach dostarcza naszym spółkom operacyjnym towary o wartości 1 mld USD rocznie.

​​​​​​